ESPRESSO NK3 MECA STEAM & PUMP XP562030 černý

Vynikající espreso, dobře vyvážená chuť a dokonalá crema
Přečtěte si více
Referenční číslo : XP562030

Základní údaje

POPIS

Espresovač KRUPS Steam & Pump: Připravte kávu tak silnou, jak ji máte rádi

Užijte si lahodné espreso vyrobené ikonickým přístrojem s espresovačem KRUPS Steam & Pump. Systém pěnování KRUPS umožňuje připravit každé espreso tak silné, jak ho máte rádi, pro vynikající dobře vyvážené espreso s dokonalou cremou. Systém topného tělesa zajišťuje rychlejší předehřátí, menší usazování vodního kamene a lepší regulaci teploty. Tento espresovač nabízí ruční volbu pro větší šálek kávy ráno nebo po obědě maličké espreso. Můžete rovněž připravit krémové cappuccino díky parní trysce, která se snadno demontuje, aby bylo možné ji dokonale vyčistit.  

Specifikace

Electronic temperature regulation    
Compact thermoblock system    
Tamping SYSTÉM KTS  
Possibility to use soft pods    
Possibility to use ESE pods    
Počet současně připravovaných šálků 2  
Vyjímatelný odkapávací miska    
Funkce páry    
Parní tryska    
Odnímatelný zásobník na vodu    
Objem zásobníku na vodu 1.1  L
Barva ČERNÁ/KOV  
Přepínač zapnuto/vypnuto    

DOPLŇKY

Dokumentace

FAQ

​Vždy používejte studené (přímo z chladničky) ačerstvé mléko. Každé mléko se napění, pokud ječerstvé a studené. Lepších výsledků dosáhnete, pokud použijte odtučněné trvanlivé mléko.

Dbejte, aby byla nádoba použitá k napěnění mléka byla také studená/vychlazená. Nejlepších výsledků dosáhnete s nerezovými nebo skleněnými nádobami.

Napěnění mléka - V 6 krocích:
• Požijte nádobu vhodné velikosti a naplňte ji do poloviny studeným mlékem.
• Vložte špičku trysky lehce pod hladinu.
• Prudce otočte parním ventilem, půl otáčky do plně otevřené polohy.
• Pohybujte nádobou plynule dolů, dokud neuslyšíte charakteristický zvukSSSST… SSSST.
• Dále plynule pohybujte nádobou dolů (bez natřásání), jako ve výtahu, a vyhánějte mléko nahoru, kde se vytváří hustá pěna.
• Mléko ohřívejte, dokud teploměr (pokud jej máte) nedosáhne teploty 60 °C. Uzavřete ventil, vyjměte a okamžitě otřete parní trysku.
Voda z vodovodu (běžná domácí pitná voda) je naprosto vyhovující, pokud je bez zápachu, který mohl chuť nápoje pozměnit. Balená voda je také v pořádku.
Nepoužívejte chlazenou ani horkou vodu, protože by to mohlo ovlivnit teplotu nápoje.
Vždy používejte čerstvou vodu, a pokud systém nebyl používán více než dva dny, vodu vyměňte.
Pro přípravu studených nápojů používejte vodu s teplotou okolního prostředí, nikdy ne chlazenou vodu, a do šálku vložte dvě nebo více kostek ledu (20 g na kostku ledu).
Je třeba si uvědomit, že tvrdost vody je hlavním důvodem usazování vodního kamene v přístroji, a proto doporučujeme přístroj často odvápňovat (každé 3 měsíce nebo méně, podle tvrdosti vody).
Nemyjte espresso příslušenství v myčce na nádobí.
Pravidelně vyprazdňujte odkapávací tácek a v případě potřeby tácek i mřížku vyčistěte vodou s trochou jemného mycího prostředku, poté opláchněte a osušte.
Hlavu kávovaru, držák filtru a filtr je nutné po každém použití vyčistit vlhkým hadříkem (hlava) a vodou s trochou jemného mycího prostředku (držák flitru a filtr). Opláchněte je a osušte.
Nahřívací tácek udržujte stejným způsobem.
Jelikož se techniky liší v závislosti na modelu, postupujte při odvápnění přístroje podle pokynů uvedených v uživatelské příručce.
Doporučujeme používat odvápňovací přípravek dodávaný výrobcem.
Při průměrné denní produkci 4 šálky a v případě tvrdé vody doporučujeme odvápňovat přístroj minimálně jednou za tři měsíce.
Pokud žijete v oblasti s velmi tvrdou vodou, bude nutné, abyste přístroj odvápňovali častěji.
Pokud je zanesená vodním kamenem, tak ano.
Vyčistěte ji vodou a/nebo čisticími prostředky doporučovanými výrobcem přístroje.
Předejdete tak zanášení vývodu vody a hygienickým potížím.
​Propíchněte je jemnou jehlou. Aby zůstala parní tryska po přípravě kapučína čistá, vždy na chvíli otočte regulátorem páry do polohy pára, aby se z trysky vyfouklo zbylé mléko (postavte pod ni prázdnou nádobu, ve které se zachytí případné kapky). Po napěnění očistěte parní trysku a pěnidlo navlhčeným hadrem.
Ve vašem kávovaru se přirozeně usazuje vodní kámen; pravidelným odstraňováním vodního kamene prodloužíte životnost kávovaru tím, že k němu budete šetrnější. Odstraňování vodního kamene zachovává konstantní kvalitu připravené kávy. Vodní kámen může nenávratně poškodit výkonnost vašeho stroje.
Až dojde k obnově dodávky proudu, přístroj se automaticky restartuje a bude ihned připraven na nový cyklus.
Zkontrolujte, jestli není přeplněný odkapávací tácek a případně ho vyprázdněte.
Ujistěte se, že je odkapávací tácek správně umístěn.
Zkontrolujte, jestli není tryska ucpaná.
Po vypnutí a vychladnutí přístroje: vyčistěte a jehlou dodávanou s příslušenstvím protáhněte ústí trysky.
Jehlou vyčistěte také ústí přídavné trubice trysky na páru.
Vyjměte patronu filtru Claris.
​Zkontrolujte, zda používáte jen velmi čerstvé a studené mléko. Zkontrolujte, zda nejsou parní tryska nebo pěnidlo ucpané.
Příčin může být hned několik:
• V nádržce není voda; naplňte ji.
• Nádržka není správně nasazena; jemně na ni zatlačte.
• Je ucpán filtr; mletá káva je příliš jemná. Vyčistěte držák filtru a použijte kávu, která není umleta tak jemně.
• Čerpadlo se neplní; vyhledejte v uživatelské příručce, jak jej naplnit.
• Přístroj je zanesen vodním kamenem; odstraňte jej.
• Filtrační patrona Claris byla vyměněna, ale nedošlo k jejímu naplnění; vyhledejte v uživatelské příručce, jak ji naplnit.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Espresso má výraznější aroma než „klasická“ káva.
Espresso se vyznačuje svým bohatým aroma a krémovou pěnou na povrchu.
Pro jeho přípravu je potřeba tlak 15 bar (čehož dosáhne pouze espresso přístroj), voda ohřátá na 90 - 92 °C, jemně namletá káva a přesně odměřená dávka kávy (7 g na šálek).
Ne, přístroje jsou speciálně navrženy, aby bylo možné použít právě jeden z typů kávy.
Pokud použijete nesprávný typ, odstraňte jej a nádobku znovu naplňte správným typem kávy.
​Zrna kávy Arabica nabízí tu nejlepší chuť a mají přirozeně nízký obsah kofeinu. Experimentujte s různými druhy, směsmi a stupni pražení, abyste našli to, co vám nejlépe vyhovuje. Obecně platí, že čím tmavší je pražení, tím výraznější je chuť kávy. Jemné pražení dodává bohaté aroma a výsledkem je jemná káva s plnou chutí – pro skutečné znalce! Kvalitní káva by se měla pražit pouze jemně, aby vynikla její skutečná bohatost, jemnost a úplnost. Vyhýbejte se příliš tmavě praženým zrnkům, jsou mastnější a mohou přístroj ucpat. Zkontrolujte také, zda mezi zrnky nejsou malé kamínky, které by mohly přístroj rovněž poškodit. Nikdy nepoužívejte instantní nebo mletou kávu.
​Známkou pravého espresa je pěna (crema), která se vytváří tlakem uvnitř přístroje při přípravě kávy. Tlak se měří v barech (od 1,5 do 19), čím vyšší je tlak, tím bohatší a hustší je pěna.
Mletou kávu vždy uchovávejte ve vzduchotěsném obalu nebo sáček uzavřete svorkou. Čerstvost prodloužíte také tím, když kávu uchováte v chladničce.
​Střední až jemné (ale ne příliš). Můžete požádat také o „espreso mletí“.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.
Přejděte prosím do sekce „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Scroll To Top